americká obchodní společnost

Americká společnost – typy společností

Amerika, stejně jako například Kypr nebo Anglie, je považována za daňový ráj. Proto je stále modernější směřovat svoje podnikání přes Americkou společnost. Jde o legální způsob, jak se zbavit povinnosti platit DPH a kromě toho získat i řadu výhod.

Nejdůležitější plusy Americké společnosti

Často opomíjeným plusem, který vám Americká společnost poskytne, je věhlas, tyto společnosti jsou totiž považovány za solidní. Mezi další nesporné výhody patří například tyto:

  • Méně byrokracie – Pokud se rozhodnete pro americkou společnost, pak věřte, že celý proces sjednání a i vedení společnosti pro vás bude jednodušší. V Americe se s úřady jedná lépe, nebazíruje se na tolika dokumentech a vše trvá kratší dobu.
  • Zamezení zdanění – Říkáte si proč je právě Amerika považována za daňový ráj? Důvodem je fakt, že společnost nemusí platit daň z přidané hodnoty, tedy DPH. Tuto daň u nás musí platit každý, existují sice výjimky, ale jen těžko na ně obyčejná společnost dosáhne. U Americké společnosti tyto daně platit nemusíte, pokud nepodnikáte na jejím území.
  • Pracujete se solidní měnou, která má za sebou dlouholetou tradici.
  • Většinu operací lze řešit elektronicky.

Jakou formou mohu americkou společnost založit?

V podstatě máte dvě volby – buď takzvanou společnost LLC nebo jen C.

Společnost LLC

Tento typ americké společnosti je typický především tím, že společníci ručí svým majetkem do výše jejich vkladu. V případě, že má společnost dluhy, musí je její společníci splatit do výše jejich vkladů. Velkým plusem tohoto typu je i to, že společnost nemusí volit ředitele a pořádat schůze akcionářů. Společnosti LLC jsou dnes oblíbenější než společnosti C.

Společnost C

Tento typ americké společnosti vystihuje hlavně to, že dluhy řeší společnost jako celek a nikoliv jednotlivý společníci. Tato varianta společnosti je výhodná především pro menší podnikatele, s menším obratem. Typické bývá, že majitel zakládá více těchto menších společností.

Jak založit americkou společnost?

Americkou společnost můžete založit dokonce i přes internet, jak již bylo řečeno, americké úřady stáhly byrokracii na minimum. Potřebovat budete především jeden dokument a to Articles of Incorporation, což je v podstatě zakládací dokument. Ten obsahuje základní informace o vás a vašem podnikání, například účel, počet akcií, ředitel a podobně. Po odevzdání dokumentu je společnost založena a bude vám vystaven příslušný certifikát.

Napsat komentář