Do čeho se nevyplatí investovat

Do čeho se nevyplatí investovat

V tomhle článku se podíváme na zboží, které hodně rychle ztrácí svoji cenu a tudíž se do nich nevyplatí investovat.

Elektronické spotřebiče

Do elektronických spotřebičů se rozhodně investovat nevyplatí. Cena nových spotřebičů je velmi vysoká, protože jde nejčastěji o žhavé novinky na trhu. Za pár měsíců se na trh dostávají nové lepší spotřebiče, které mívají stejnou cenu. Cena spotřebičů tím pádem musí závratně klesat.

Co když si ale chcete koupit výkonný stroj a vyhnout se těmto cenovým nestabilitám? Vždy záleží jaký druh elektroniky si chceme koupit. U počítačů je možné nakoupit výkonné komponenty, které samy o sobě tak drahé nebývají a složit si svůj výkonný počítač, čímž ušetříte nemalé peníze. U notebooku a mobilu je vždy nutné počkat několik měsíců, než cena opadne.

Některé e-shopy ukazují graf vývoje ceny, což je skvělý nástroj pro dobrý nákup. Když je křivka na poklesu, čekejte. Jakmile se křivka ustálí ve vodorovné poloze, je čas nákupu.

Dopravní prostředky

U aut a motocyklů je podobný trend jako u elektroniky. Nová a žhavá auta mají vysokou cenu, ale tato cena poměrně hodně opadá s vývojem nových strojů. Automobil si ale sami nesestavíme a grafy vývoje cen k dispozici nemáme. Jak tedy koupit dopravní stroj bez přehnané ceny?

Jednou z možností jsou bazary. Na začátku je nutné nastudovat si postupy, jakými poznat zachovalý a kvalitní stroj od nepoužitelného stroje. Existuje spousta bazarových postupů a kliček, díky kterým vybrat opravdu dobrý vůz. Díky tomu pořídíme parádní dopravní prostředek ale za velice příjemné ceny.

Další možností je stejně jako u elektroniky čekat, až ceny opadnou. U dopravních prostředků je ale těžké poznat, kdy je ta správní doba na nákup. Chce to mít dobrý přehled o cenách podobných vozů a o stavu trhu. Pro začátečníky raději doporučuji nakupovat dopravní prostředky z bazaru podle pravidel nákupu zachovalého vozu.

Napsat komentář