daňový ráj na kypru

Kyperská společnost – daňový ráj

Kyperská společnost patří k těm nejoblíbenějším, protože přináší řadu výhod. Tou největší je velmi nízká sazba DPH, dokonce nejnižší v zemích Evropské unie. Přesto ovšem nejde o nic nelegálního, protože Kypr je řádným členem Evropské unie. Pokud ovšem budete do kyperské společnosti investovat, nemusíte dokonce platit žádné daně.

Jaké jsou podmínky pro kyperskou společnost?

Existuje zde několik pravidel, které je pro klidný a plynulý chod firmy třeba dodržet. Jejich nedodržením se můžete vystavit řadě problémů. Společnost musí mít:

  • Minimálně jednoho ředitele
  • Minimálně jednoho sekretáře
  • Minimálně jednoho akcionáře
  • Klasický akciový vklad, minimálně 5 000 eur.

Co mi kyperská společnost nabízí?

Podnikání prostřednictvím Kyperské společnosti v sobě nese řadu konkurenčních výhod.

Jak již bylo řečeno, na Kypru se platí nejnižší DPH v zemích EU. V současnosti jde o 12,5%.

  • Je zde ovšem možnost neplatit vůbec žádnou daň z přidané hodnoty. Tohoto stavu můžete docílit v případě, že je více než polovina ředitelů nerezidentních. V tomto případě je totiž na celou společnost pohlíženo jako na nerezidentní a je tudíž osvobozena z daně z přidané hodnoty. Ovšem pozor, pokud nebudete platit tuto daň, pak vám ani nebude vystaven certifikát Tax of Resident. Ten pro společnost představuje důkaz, že peníze, které nabyla kdekoliv na světě, byly zdaněny na Kypru. Před tím, než se pro něco takového rozhodnete, si spočítejte, jestli se vám to vyplatí a to nejen po finanční stránce, ale i ze strany vašich společníků a podobně.
  • Z předešlého bodu je zřejmé, že i tato situace má jednoduché řešení. Řada společností řeší problém tak, že na post ředitele dosadí místní důvěryhodnou osobu, v tomto případě tedy získáte i certifikát o zdanění.
  • Obrovskou výhodou kyperské společnosti je i to, že Česká republika má s Kyprem uzavřenou smlouvu o předcházení dvojího zdanění, což může velmi pomoci s daňovou optimalizací.
  • Od daně jsou osvobozeny i takové operace, jako prodej cenných papírů.
  • Neexistuje žádná srážková daň z dividend vyplacených akcionářům – nerezidentům.

Daňový ráj na Kypru

Ne nadarmo se Kypru říká daňový ráj. Pokud se rozhodnete podnikat touto cestou, pak věřte, že nejde o nic nelegálního, důkazem je i to, že Kypr podepsal 34 dohod o zamezení dvojího zdanění. Pokud vám ale tohle přijde nesrozumitelné a máte obavu, že to nezvládnete, pak je zde řada společností, která se této problematice věnuje.

Jedna zmínka “Kyperská společnost – daňový ráj

Napsat komentář