Růstové vs. hodnotové akcie

Je lepší investice do růstových nebo hodnotových akcií?

Jak se od sebe liší růstové a hodnotové akcie? Investoři jsou často zmatení, protože pořádně nerozumějí rozdílnému významu těchto dvou pojmů. Hlavní rozdíl totiž nespočívá v tom, jakou mají nákupní a prodejní hodnotu ani jak velkou část vlastnictví představují ve společnosti. Ten rozdíl je ve způsobu, jakým jsou vnímány na trhu a v konečném důsledku i u investora.

Číst dál…

8 tipů začínajícího podnikatele

8 tipů začínajícího podnikatele

Podnikání má stále lepší zvuk. Někteří v tom vidí příležitost, jak se postavit sami za sebe, jak nabízet produkty, kterým věří. Někteří zjistili, že vysněná práce, na kterou čekali prostě neexistuje, a tak ji na trhu sami zkoušejí vytvářet. Nezáleží na tom, jaká je vaše motivace být podnikatelem. Důležité je, že jste se rozhodli a věříte, že budete mít úspěch. Následující tipy můžou ocenit začínající podnikatelé.

Číst dál…

Je pasivní příjem opravdu pasivní?

pasivní příjem

Když přijde na strategie jak zbohatnout, stále lepší zvuk získává sousloví “pasivní příjem”. Pasivní příjem nás může zbavit strachu z toho, co budeme dělat v důchodu.

Investopedia definuje pasivní příjem jako : “Výdělek jedince pocházející z pronájmu nemovitostí, komoditních společností nebo jiných podniků, v němž je anebo není jedinec aktivně zapojen.”

Číst dál…

Založení cestovní agentury

Založení cestovní agentury nebo cestovní kanceláře?

Dovolená je něco, co si dopřeje alespoň jednou ročně téměř každý z nás. Ať už jde o dovolenou dvoutýdenní nebo víkendovou, u moře či na horách, pár dní odpočinku si zaslouží každý.

To si dobře uvědomují čeští podnikatelé. Ročně v České republice vznikají stovky nových cestovních agentur, jen malé procento z nich však má šanci na udržení se vmezi obrovským množstvím konkurence. Jak se taková cestovní agentura zakládá a co je vše potřeba?

Číst dál…

Kyperská společnost – daňový ráj

daňový ráj na kypru

Kyperská společnost patří k těm nejoblíbenějším, protože přináší řadu výhod. Tou největší je velmi nízká sazba DPH, dokonce nejnižší v zemích Evropské unie. Přesto ovšem nejde o nic nelegálního, protože Kypr je řádným členem Evropské unie. Pokud ovšem budete do kyperské společnosti investovat, nemusíte dokonce platit žádné daně.

Číst dál…