Registr dlužníku Solus

Registr dlužníku Solus

SOLUS je spolek sdružení právnických osob. SOLUS se stará o tzv úvěrování a přispívá k prevenci předlužování klientů a k prevenci růstu počtu dlužníku v prodlení. Dalším cílem je zvyšování vymahatelnosti stávajících dlužníku po splatnosti a rovněž ke snižování potenciální finanční ztráty věřitelů.

SOLUS poprvé zahájil svojí činnost v roce 1999, kdy se také zaregistroval. Společnost SOLUS se snaží co nejvíce minimalizovat finanční ztráty z poskytovaných služeb tak, aby je v ceně poskytované služby nemuseli hradit klienti s dobrou platební morálkou. Název SOLUS byl odvozen z počátečních písmen z původního názvu, jedná se o Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům, který tak též má charakterizovat nejlépe jeho hlavní cíl.

Registr dlužníku Solus spolupracuje ze spoustou společností z různých řad ekonomických sektorů. Mezi nejvýznamnější obory patří finanční instituce, banky, telekomunikační operátoři, distributoři energií a další významné obory. Všechny spolupracující společností tak mohou lépe prostřednictvím registrů SOLUS efektivněji řídit riziko u služeb, které poskytují.

4 zmínky “Registr dlužníku Solus

  1. Také by mne zajímalo zda jde jméno vymazat ? A jak ? Někdy mám pocit, že registr spíš poškozuje jméno než cokoliv pozitivního

    0

Napsat komentář