Virtuální sídlo firmy

Virtuální sídlo firmy

Čím dál více podnikatelů, kteří rozjíždějí nové podnikání, pracují z domu, ale zároveň využívají tzv. virtuální sídlo firmy. Pravděpodobně totiž vědí, že vesnička Horní Dolní by valný dojem na zákazníky ani na potenciální kolegy neudělala.

Pokud řešíte podobný problém, jistě vám pomůže náš článek o virtuálním sídle firmy.

Zjednodušeně řečeno jde o službu, kterou si platíte a tím je vám poskytnuta adresa kanceláře, kterou můžete uvádět jako sídlo svého podnikání, ale fyzicky na ní nesídlíte. Adresu můžete využívat například při zápisu do obchodního rejstříku. Kvalitní virtuální kanceláře nabízejí také doplňkové služby, jako je přeposílání pošty či přepojování telefonických hovorů.

Jaké jsou tedy nejčastější důvody pronájmu virtuálního sídla?

Jak už jsme zmínili, důležitým faktorem je adresa, kterou můžete uvádět. Ne všichni podnikatelé totiž chtějí uvádět jako místo svého podnikání bydliště.

Na rozdíl od klasických kanceláří jsou ty virtuální značně levnější. Nemusíte vynakládat finance na údržbu chodu prostoru, ani další výdaje například za elektriku, plyn či paní na úklid. Na internetu existují stovky nabídek na pronájem virtuální kanceláře, přičemž některé z nich již od několika stovek korun za měsíc.

Další výhodou je image. Je-li adresa vaší kanceláře vedena na prestižní Praze, působí to mnohem lépe než kancelář ve vesničce v jižních Čechách.

Potřebujete-li čas od času uspořádat obchodní jednání nebo předvést své výrobky zákazníkům, ale podnikáte z domu, pravděpodobně se vám nebude chtít pořádat takovéto schůzky uprostřed obýváku. Pak opět přichází na řadu virtuální kancelář, jejichž prostory můžete kdykoliv využít. K dispozici zpravidla bývají všechny nezbytné součásti, jako je projektor či počítač.

Napsat komentář